(Bilginize; Aşağıda yapılan açıklamalarda ‘‘eetkinlik.com” adı bazı bölümlerde ”Eetkinlik” kelimesi ile ifade edilmiştir.)

MİSYONUMUZ

eetkinlik.com olarak misyonumuz çöpleşmeye başlayan internet ortamını öğretmenler, veliler ve öğrenciler için yeniden düzenlemek, onlarca sitede, saatlerce size en uygun olan etkinliği aramak yerine eetkinlik.com‘ da elinizdeki malzemeleri filtre olarak seçip arayarak sevdiğiniz ve ilgilendiğiniz içeriklere en kısa sürede ulaşmanızı sağlamaktır. Bu nedenle size ilgi alanlarınıza uygun, ilginç ve kişisel fikirler göstermek ve spam niteliğinde ve uygunsuz içerikleri görmediğinizden emin olmak istiyoruz.

Bu yönergeler kabul edilebilir kullanım politikamızdır ve eetkinlik.com‘da nelere izin verip nelere izin vermediğimizi açıklamaktadır. Bu kuralları ihlal eden bir Etkinlik ve yorumla karşılaşırsanız bize bildirebilirsiniz. eetkinlik.com‘un güvenliğini koruma çalışmalarımız kapsamında uygun olduğunda dış araştırmalardan ve konu uzmanlarının tavsiyelerinden faydalanırız.

GÜVENLİK

Ekibimiz ayrımcı, rahatsız edici ve güvenli olmayan içerikleri eetkinlik.com‘dan uzak tutmak için çok çalışıyor. Bazı içerikleri siliyoruz.

 • Porno içerikleri kaldırıyoruz. Çıplaklık ve erotizm içeriklerini de gizleyebiliriz.

Çıplaklık içeren cinsel aktivite veya fetiş görüntülerini ve cinsel olarak davetkar pozlardaki çıplak ya da yarı çıplak kişilerin görüntülerini her zaman kaldırıyoruz.

 • Fiziksel ve cinsel olarak kişileri istismar eden içerikleri kaldırıyoruz. Çocuklara yönelik cinsel yaklaşımları ele almak için emniyet güçleriyle birlikte çalışıyoruz.
 • Yersiz şiddet içeren ya da şiddeti yücelten görüntüleri kaldırıyoruz.

Şiddeti yücelten her şeyi kaldırıyoruz ve iyi bir gerekçe olmaksızın şiddet ya da korkutucu öğeler içeren şeyleri gösteren İçeriklere izin vermiyoruz.

 • Kendini yaralama, yeme bozuklukları ve madde bağımlılığı gibi kendi kendine zarar verme eylemlerini teşvik eden tüm içerikleri kaldırıyoruz.

Zararlı davranışları teşvik eden içerikleri ve kendi kendine zarar vermeyi teşvik eden veya öneren her şeyi kaldırıyoruz. Ölümcül veya kronik hastalıklara yönelik sahte tedavilerin teşvik edilmesi veya aşı karşıtı öneriler gibi, bir üyenin sağlığı ya da kamu güvenliği üzerinde anında ve zarar verici etkileri olan yanlış bilgilerle ilgili işlem yapacağız.

 • Nefret söylemlerini, ayrımcılığı ve bunlardan herhangi birini savunan kişi ya da grupları kaldırıyoruz.

Nefret söylemi; kişilere ırkı, milliyeti, uyruğu, dini, cinsiyeti, toplumsal cinsiyeti, dini, cinsel kimliği, engeli veya tıbbi rahatsızlığına dayanarak yapılan ciddi saldırıları kapsar. Ayrıca lütfen yaş, kilo, göçmenlik veya geçmiş askerlik durumlarını öne sürerek kişileri hedef almayın.

 • Şiddet tehdidinde bulunmak, şiddet eylemi organize etmek ya da şiddet yanlısı kurumları desteklemek amacıyla kullanılan içerikleri kaldırıyoruz.

Kişilere ya da mülkiyete gerçek bir zarar verme riski taşıyan hiçbir şeye izin vermiyoruz. Ayrıca kimsenin tehditte bulunmasını, şiddet eylemi organize etmesini ya da diğer kullanıcıları şiddet uygulamaya teşvik etmesini istemiyoruz.

Başkalarına zarar vermeyi amaçlayan hiçbir kişi ya da grup Eetkinlik’te istenmemektedir. Terör örgütleri ve çeteler de buna dahildir. Bu tür grupları tespit etmemize yardımcı olmaları için gerektiğinde sektör, devlet ve güvenlik uzmanlarıyla işbirliği yürüteceğiz.

 • Bireysel kullanıcılara yapılan saldırıları ve kişisel kimlik bilgilerini paylaşan içerikleri kaldırıyoruz.

Özel şahısların bilgilerini aktaran veya onlara saldırıda bulunan her şeyi kaldırıyoruz çünkü bunu zorbalık olarak görüyoruz. Ayrıca bir kullanıcının kişisel kimlik bilgilerini açığa çıkaran veya talep eden hiçbir şeye izin vermiyoruz.

İstemediğiniz bir fotoğrafınıza veya kimliğinizi açığa çıkarabilecek bir fotoğrafa rastlarsanız, ilgili kullanıcıdan bunu kaldırmasını istemelisiniz. Bu işe yaramazsa bize şikayette bulunabilirsiniz. Ekibimiz söz konusu İçeriği inceler ve İçerik kaldırılırsa haberdar edilirsiniz.

 • Uyuşturucu, alkol, tütün, ateşli silahlar ve diğer tehlikeli maddeleri satmak ve satın almak amacıyla kullanılan içerikleri kaldırıyoruz.

Denetime tabi mallar, yanlış kullanıldıklarında sahibine ya da çevredeki kişilere zarar verebilen ürünlerdir. Birçok ülkede bu tür ürünler için uygulanan kural ve düzenlemeler vardır.

Sizin ve topluluğumuzun güvenliği için uyuşturucu, alkol, tütün ve ateşli silahların özel olarak satılmasına ve satın alınmasına veya nesli tükenmekte olan türlerden elde edilen ürünlerin satışına izin vermiyoruz. Bu tür bir etkinliğe dair bir şikayet alırsak içeriği kaldırırız ve hesabı askıya alabiliriz.

 • Başka bir kişiyi ya da kurumu taklit eden hesapları kaldırıyoruz.

Herhangi bir kişi veya kurumla olan ilişkisini yanlış tanıtan veya onları taklit eden hesaplara izin vermiyoruz. Tanınmış birine ya da bir markaya yönelik bir hayran veya yorum hesabınız varsa onlarla ilişkili olmadığınızı net bir şekilde belirtin.

 • Zararlı tavsiyeleri, bireyleri veya koruma altındaki grupları hedef alan içerikleri veya dezenformasyon kampanyaları kapsamında üretilen içerikleri kaldırırız.

eetkinlik.com‘da zarar verici nitelikteki yanlış bilgiler koymayın.

-Bir Üye’nin sağlığı ya da kamu güvenliği üzerinde anında ve zarar verici etkileri olan tavsiyelere izin vermeyiz. Buna, ölümcül veya kronik hastalıklara yönelik sahte tedavilerin teşvik edilmesi veya aşı karşıtı tavsiyeler dahildir.

-Koruma altındaki gruplar hakkında korku, nefret ve önyargıyı teşvik eden yanlış bilgilere izin vermeyiz. Nefret söylemi yönergelerimiz de dahil olmak üzere bu politika ve diğer politikalar, Eetkinlik’in herkes için pozitif ve kucaklayıcı bir ortam olması amacıyla tasarlanmıştır.

-Bireylere saldıran ve onları, ailelerini ve mallarını taciz veya şiddet hedeflerine dönüştüren yanlış bilgilere izin vermeyiz.

eetkinlik.com veya diğer platformlarda hedeflenen dezenformasyon kampanyalarından kaynaklanan içeriklere izin vermeyiz.

FİKRİ MÜLKİYET VE DİĞER HAKLAR

eetkinlik.com‘da olan ve olmayan kişilerin haklarına saygı göstermek için, lütfen:

 • Kimsenin fikri mülkiyet, gizlilik veya diğer haklarını ihlal etmeyin.
 • Yasa veya düzenlemeleri ihlal eden hiçbir şey yapmayın ya da paylaşmayın.
 • eetkinlik.com‘un adını, logosunu veya ticari markasını kullanıcılarda kafa karışıklığına neden olacak şekilde kullanmayın.

SİTE GÜVENLİĞİ VE ERİŞİM

eetkinlik.com‘u güvenli tutmak için aşağıdakilere uymanızı rica ediyoruz:

 • Sistemlerimize veya teknik tedarikçilerimizin sistemlerine erişim sağlamayın, bunları kullanmayın veya karıştırmayın.
 • İzin verilmiş bir Eetkinlik hata bulma ödül programı kapsamında olmadığı sürece, güvenlik önlemlerimizi bozmayın veya aşmayın ya da sistemlerimizin veya ağlarımızın açıklarını test etmeyin.
 • Eetkinlik’in herhangi bir bölümüne erişmek, arama yapmak, veri kopyalamak, indirmek veya değiştirmek için belgelenmemiş ya da desteklenmeyen yöntemleri kullanmayın.
 • Yazılımımızın üzerinde tersine mühendislik uygulamaya çalışmayın.
 • Virüs gönderme, aşırı yükleme yapma, istenmeyen e-posta gönderme veya e-posta bombardımanı gibi yöntemlerle herhangi bir eetkinlik.com kullanıcısına, ana bilgisayarlarımıza ya da ağlarımıza müdahale etmeye çalışmayın.
 • İzinsiz şekilde Eetkinlik’ten veya Eetkinlik’teki kişilerden kişisel tanımlama bilgileri toplamayın veya bunları saklamayın.
 • Parolanızı paylaşmayın, hesabınıza erişilmesine izin vermeyin veya hesabınızı riske atacak işlemler yapmayın.
 • Hesabınıza erişimi, koleksiyonlarınızı veya kullanıcı adınızı satmayın ya da hesap özelliklerinizi başka türlü bir bedel karşılığında aktarmayın.

İSTENMEYEN İLETİ VE KALİTE

eetkinlik.com‘un yüksek kaliteli ve kullanışlı olmasını istiyoruz, bu nedenle eyleme geçirilebilir ve tutarlı, değer katan deneyimler sağlayan unsurları öncelikli hale getiriyoruz. Buna dahil olanlar:

 • Benzersiz değer katan orijinal içerik.
 • Kişilerin aradıklarını bulmasını kolaylaştıran kullanıcı dostu bir biçimde, filtre motoruna uygun kategorize edilerek yüklenilmiş içerikler.
 • Etkinlik içeriğiyle uyumlu bir hedef sayfa.

Ayrıca aşağıdakiler gibi istenmeyen iletileri ve diğer karışıklık yaratan içerikleri kaldırıyoruz:

 • İstenmeyen reklam mesajları.
 • Görüntülemeleri ve diğer ölçümleri yapay bir şekilde yükseltme girişimleri.
 • Tekrarlanan veya istenmeyen gönderiler.
 • Alan adı dışına yönlendirmeler, gizleme veya diğer şekillerde Etkinlik’in açacağı web sitesini gizleme çabaları.
 • Yanıltıcı içerik veya davranış. Örneğin aldatıcı tasarım bileşenleri veya şüpheli açılır pencereler.

YARIŞMALAR VE ÜCRETLİ İÇERİK

eetkinlik.com‘daki fikirler, onları denemek için gerçekten heyecan duyan gerçek kişilere yöneliktir. Yanıltıcı içerikleri ve davranışları önlemek için:

 • Alakalı, şeffaf, yüksek kaliteli ve özgün içerikler oluşturun.

Alakalı içerikleri, alakalı koleksiyonlarda yayınlayın. Herhangi bir marka ile ilişkiniz hakkında şeffaf davranmaya çalışın ve ilgili tüm yasa ve düzenlemelere uyun. Gönderilerinizin içerik kalitesini üst seviyede tutun ve spam nitelikli davranışlardan kaçının. Son olarak, gerçekten ilgilendiğiniz içerikleri kaydedin.

 • Kullanıcıları geniş hacimlerde veya rahatsız edici yöntemler kullanarak içerik dağıtmaya teşvik etmeyin veya kullanıcılara kaydettikleri Pin başına ödeme yapmayın.

Örneğin, bir işletme insanlara takip ettikleri Koleksiyon ya da kaydettikleri Etkinlik başına ödeme yapamaz. İşletmelerin markalarına uygun bir Koleksiyon düzenlemesi için misafir bir blog yazarına ödeme yapması uygundur. Ancak içeriklerinin popülerliğini yapay olarak artırmak amacıyla, belirli Etkinlikeri kaydetmeleri için geniş kullanıcı gruplarına ödeme yapamaz.

 • Bir yarışma düzenliyorsanız:

Kişileri belirli bir görüntüyü kaydetmeye mecbur bırakmayın. Bir katalog veya web sitesinden bile olsa kişilerin kendi zevklerine ve tercihlerine uygun Etkinlikler seçebilmesini sağlayın.

Kişi başı birden fazla girişe izin vermeyin. eetkinlik.com‘un size veya promosyona sponsor olduğunu veya destek verdiğini ima etmeyin.

Yürürlük Tarihi : 21 Ocak 2021