Macbook yada Windows bilgisayar olsun fark etmez

MİCROSOFT WORD

Word bazı noktalarda kısıtlı kalmaktadır. Örneğin içerisine alınan bir görseli sayfada sağa sola rahatlıkla taşınmasına izin vermez. Kullanımı son derece basittir.

Göz gezdirip Word ile kolayca bir etkinlik sayfası nasıl yapılabilir öğrenmek için tıklayın

MİCROSOFT POWERPOİNT

Etkinlik hazırlamak için kullanabilecek en basit, en kullanışlı ve Türkçe  olan program PowerPoint. PowerPoint ile önceden indirilen görseller, smile lar, çerçeveler yada şarkılar ve sesler bir araya getirerek bir etkinlik sayfası oluşturabilir. Programda yapılan sayfa çalışmaları PowerPoint dosyası, PDF dosyası, JPG yada PNG dosyası olarak kaydedilebilir.

Göz gezdirip PowerPoint ile kolayca bir etkinlik sayfası nasıl yapılabilir öğrenmek için tıklayın

MİCROSOFT PUBLİSHER

PowerPoint' ten en büyük fark içerisinde hazır şablonların bulunması. Publisher bir dergi, bir kartpostal, davetiye yada reklam afişleri gibi tasarımlar oluşturmak için matbaaların yada basım evlerinin kullandığı bir program. Butonların yerlerinden kullanım mantığına kadar birçok kısmı PowerPoint ile aynıdır. Bilgisayarınıza Microsoft Office programları yüklenirken beraberinde yüklenir.

Göz gezdirip Publisher ile kolayca bir etkinlik sayfası nasıl yapılabilir öğrenmek için tıklayın

MİCROSOFT PAİNT

Paint sadece Windows bilgisayarlarda olan ve ön yüklü olarak gelen bir program. Kullanımı son derece basit. Basit kırpma işlemleri yapmak, hali hazırda bir etkinlik sayfasını düzenlemek, içerikleri sağa sola kaydırmak, üstlerine şekil yada yazı eklemek yada istenmeyen kısımlarını silmek için kullanılabilir. Bilgisayardan bir ekran görüntüsü alıp onun üstünde oynama yada internette  lazım olan ve telif içermeyen bir görseli bilgisayara kaydetmek için kullanılabilir.

Göz gezdirip Paint ile kolayca bir etkinlik sayfası nasıl yapılabilir öğrenmek için tıklayın

APPLE PAGES

Pages, Macbook bilgisayarlara, Apple tabletler ve telefonlara appstore mağazasından ücretsiz indirilebilir bir programdır. Pages ile resimleri bir araya getirebilir, üzerinde çizimler, yazılar, grafikler, çerçeveler, şekiller yapabilir ve bir etkinlik sayfası oluşturulabilir.

Göz gezdirip Pages ile kolayca bir etkinlik sayfası nasıl yapılabilir öğrenmek için tıklayın

FİGMA

Figma online altyapıya sahip bir programdır. Bilgisayara indirilebilir. Figma da birçok tasarımlar gerçekleştirilebilir. Dili İngilizce olmasına karşın kullanımı oldukça basittir. Yine bilgisayardaki kayıtlı içerikleri Figma'da bir sayfa içerisinde bir araya getirip etkinlik sayfaları oluşturulabilir. Bu sayfalarda yazı yazma, şekil ekleme, arka plan renkleri değiştirme yada çizim yapma gibi özelliklerini kullanılabilir. Figma Uber gibi büyük firmaların uygulama tasarımlarını yaptıkları bir program ve tamamen ücretsizdir.

Göz gezdirip Figma ile kolayca bir etkinlik sayfası nasıl yapılabilir öğrenmek için tıklayın

Ek olarak ücretli ve kullanımı karmaşık olabilecek programlarda vardır.

Bu programlara da göz atabilirsiniz.

ADOBE PHOTOSHOP

Photoshop' ta çizebilir yada olan resim ile oynayabilirsiniz. Grafikler, çerçeveler ve arka planlar oluşturabilirsiniz.

ADOBE ILLUSTRATOR

Illustrator' da sıfırdan bilgisayarınızda yada tabletinizde çizim yapabilirsiniz. Photoshop' ta olduğu gibi grafikler, çerçeveler ve arka planlar oluşturabilirsiniz.

ADOBE INDESIGN

Indesingn' de oluşturduğunuz içerikleri bir araya getirebilir ve yazı resim gibi eklemeler yaparak etkinliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Adobe her ne kadar ücretlide olsada öğrenciler ve öğretmenler için tüm programların bir arada olduğu pakette %65' e varan bir indirim ile satın alınabilmektedir. Eğer fiyatları merak ediyorsanız tıklayın.

Unutmayın

Kaynaklarınızı oluşturmak için süslü programlara ihtiyacınız yok, ancak ürünlerinizin çekici görünmesini sağlamak için kullandığınız programın tüm ayrıntılarını bilmeniz gerekir.

Buda prova yaparak olur.

🌍EVRENDE BİR İZ BIRAKIN